·        Chcete vyhrát za každou cenu

Pokud se rozhodnete považovat hádku za souboj, ve kterém musíte vyhrát a druhou stranu za soupeře, který musí prohrát, věřte, že vytvoříte situaci, z níž nevyjde jako vítěz nikdo. Hádka není fotbalový zápas, v němž vyhraje ten, kdo dá více gólů. V partnerské komunikaci to takto nefunguje. Vždyť si vzpomeňte na poslední hádku, kterou jste "vyhráli" a dosáhli díky ní, čeho jste "chtěli." Jak jste se po ní cítili Pravděpodobně krátký pocit uspokojení z výhry vystřídalo nepříjemné dusno po hádce, možná pocity viny, křivdy, únava či ignorace ze strany partnera. Pokud v hádce nehledáte kompromisy, dohodu a střední cestu, vítězství má zvláštní příchuť.
hádka partnerů

·        Útočíte bez ohledu na pravidla

I konfliktní situace má svá pravidla. V případě, že k hádce přistupujete s přesvědčením, že je to válečný stav, ve kterém je dovoleno vše, nepotrvá dlouho a vztah ohrozíte natolik, že se vám rozpadne před očima. Pokud během konfliktní situace pustíte do oběhu zásobu urážek, nadávek a ran pod pás, z hádky se stane primitivní osočování. Výroky, ve kterých budete na partnera útočit a ponižovat ho, vám přinesou pouze citové odcizení, neúctu a ztrátu důvěry.

·        Neposloucháte a nevěnujete pozornost

Neposlouchat partnera během konfliktu je nejlepší cesta k tomu, abyste problém nevyřešili. Mnozí lidé si myslí, že nejdůležitější v komunikaci je mluvit a zahltit partnera argumenty. Je to však omyl. Během hádky ztrácíme množství energie, abychom partnerovi ukázali, v čem se mýlí namísto toho, abychom si ho vyslechli. Netvrdíme, že je to snadné, ale pokud chcete problém vyřešit, potřebujete vědět, jak partner přemýšlí. Jinak je hádka pouze střetem dvou monologů, které nenacházejí průsečík. 
hádka páru

·        Chcete partnera přebít silnějším trumfem

Nevyvíjí se hádka směrem, který by vám zajistil vítězství? V takovém případě potřebujete použít silnější kalibr. Pokud uvažujete tímto způsobem, platí na vás staré známé "po nás potopa". Silnějším kalibrem je například, pokud si vzpomenete na všechny negativní vlastnosti vašeho soupeře, na všechny křivdy, které vám nebo druhým způsobil, a v příhodné chvíli je vytáhněte z rukávu jako svůj trumf. Uvědomte si, že tímto úderem padá na kolena celý váš vztah.

5.0
02