.

Moderní technologie se za poslední roky hodně změnila a dá se říci, že rozhodně raději dáme přednost pohodlnějšímu topení, které je bez větší vynaložené námahy, ale i bez zbytečného odpadu. Naši předkové byli zvyklí topit klasickými kamínky snad v každé místnosti, kde chtěli v období zimy udržet teplo. Dokonce se vařilo na sporáku, který byl na tuhé topivo. Postupně se přecházelo na různé způsoby vytápění, kdy se byty a místnosti domů vybavily litinovými radiátory, ty se začaly nahrazovat deskovými, ale tím pokrok nekončí.
ovládání radiátoru
S nástupem podlahového topení získaly radiátory silnou konkurenci. Hlavně v zabraném prostoru a také teplo, které hřeje od nohou je velmi příjemné. Je pravdou, že tohle radiátory neumí, ale na druhou stranu výrobci neusnuli na vavřínech a pustili se do práce, tudíž v dnešní době je skutečně pestrá nabídka radiátorů nejen v různých podobách, ale i provedení. Dokonce některé jsou tvarované a velmi vkusně zapadnou do interiéru.
wc vedle sprchy

.

Netřeba se držet pouze při zemi

Při výběru radiátoru bychom se neměli soustředit pouze na jeho vzhled, je třeba, aby byl efektivní. Nejlepší je si přizvat odborníka, v tomto případu topenáře. Ten nám navrhne, jak by se vedly nejen trubky, pokud bude třeba dělat rozvody po domě, ale zároveň nám spolehlivě určí počet, a kde by měly mít radiátory své místo, aby byly naprosto efektivní. Taková správná volba vhodného výkonu u otopného tělesa je závislá na velikosti místnosti, ale i typu zdiva, počtu oken.
vršek radiátoru
Samozřejmě svoji roli sehraje i na kterou světovou stranu máme danou místnost situovanou. Také rozhodující bude účel. V koupelně skvěle poslouží trubkové neboli žebříčkové radiátory, které budou zároveň skvělé na sušení ručníků. Abychom ušetřili a regulovali teplotu, tak se rozhodně vyplatí termoregulační hlavice, která se postará o obě dvě zmíněné věci. Vybírat se pak dá z klasických žeber, deskových provedení, spirálových nebo i různě tvarově vyrobených. Podstatou je, že všechny splní svůj účel a to je to správné teplo.

Teplo je základ domova
3.8 (76.67%)6
.